Ismét elindítjuk művészet és zeneterápiás csoportunkat 12-16 éves speciális nevelèsi szüksègletű fiataloknak havi egy pénteki alkalommal. Ha ismersz olyan spéci kamaszt, akinek jót tenne egy kis kapcsolódás, csoportos zenélés és művészetterápiás tevékenység, keress meg bennünket.
Részletek és jelentkezés : https://forms.gle/QMt8jonzy2o2RFQp9
https://www.facebook.com/events/992114095372692/?ref=newsfeed
További információk: https://www.facebook.com/
Hétfő esténként azokkal a témákkal foglalkozunk, művészetterápiás eszközökkel, amik a résztvevő csoporttagoknak, “itt és most”, önismereti szempontból, érdekesek, fontosak.
Például önmegvalósítás, határok, érdekérvényesítés, együttműködés, közösségi lét, tudatosság, jelenlét, kapcsolati megélések, szerepek, elvárások, vágyak, elképzelések és tettek, elakadások, tanult tehetetlenség, elfogadás, változtatás, félelem, bátorság, önbizalom, teremtés, belső erő, felelősség, motiváció, életcélok, mindennapi küzdelmek.
Kreatív alkotás és együttgondolkodás segítségével hozzuk felszínre a különféle kérdéseket és válaszokat. Kollázst készítünk, festünk, formázunk, írunk, olvasunk, zenét hallgatunk, és egymásra figyelve beszélgetünk. A részvételhez semmilyen művészeti előképzettség nem szükséges!
A csoporttagokal hetente egy alkalommal, összesen tizenkétszer találkozunk.
A csoport zárt lesz, vagyis végig ugyanazok a tagok lesznek jelen.
Csoportlétszám: maximum 7 fő
Időpontok: hétfő, 18.00-21.00 h
Első találkozó: szeptember 18.
Elköteleződés az első találkozó után.
Helyszín: MMSZKE – 1055 Budapest, Kossuth Lajos u. 17. III. em. 6., 33-as csengő
Részvételi díj: 6000 Ft/alkalom, összesen 72.000 Ft (12×6000)
Részletfizetés kérhető.
A pályázatban művészetterápiával történő szociális készségfejlesztést tartottunk fogyatékkal élő résztvevők számára, komplex művészetterápiás program (képzőművészet, mozgás, zene, biblioterápia) keretében 11 alkalommal 1,5 órás időtartamban. A programunk közvetlen célja volt a fogyatékkal élő résztvevők számára az autonómia és kompetencia növelése, az izoláció csökkentése, elfogadó közeg létrehozása, az együttműködés, önkifejezés tanítása, a kommunikációs és szociális készségek fejlesztése.